Kujutlusvõime ja loovuse arendamine: Läbi erinevate tegevuste, rollimängude ja improvisatsiooniharjutuste saavad lapsed arendada oma fantaasiat ja loomingulist mõtlemist. Kujutlusvõime kasutamine aitab lastel leida uusi ja ainulaadseid lahendusi ning väljendusviise.
Kõne- ja väljendusoskuse arendamine: Rõhk on selgel ja enesekindlal kõnelemisel, kehakeelel ja emotsioonide väljendamisel. Lapsed õpivad sõnaliselt ja mitteverbaalselt oma mõtteid ja tundeid edastama, mis on oluline igapäevaelus suhtlemisel.
Esinemisjulguse ja enesekindluse kasvatamine: Läbi lavalise tegevuse ja publiku ees esinemise julgustatakse lapsi oma hirmudest üle saama. Iga edukas esinemine suurendab enesekindlust ja usku endasse.
Sotsiaalsete oskuste ja koostööoskuse arendamine: Näiteringis õpivad lapsed koostööd tegema, teisi kuulama, arvestama erinevate arvamustega ja töötama ühise eesmärgi nimel. Koostöös teistega omandavad lapsed oskuse kohaneda erinevates olukordades ning õppida teistega efektiivselt suhtlema.
Teatrihuvi tekitamine: Näiteringis tutvutakse teatrikunsti erinevate tahkudega, mis võib tekitada sügavamat huvi teatri ja näitekunsti vastu. Lapsed saavad aimu nii lavastamisest kui ka erinevate karakterite loomise protsessist.
Näitemängu lavastamine: Näiteringi krooniks on lavastuse ettevalmistamine ja esitamine, kus lapsed saavad rakendada kõiki omandatud oskusi.